world live score

NOT WITHOUT SPORTS DAY - NOT DAY WITHOUT WORLD LIVE SCORE

FORTUNA

  

RSS

RSS

Player Story

Hokejová úmrtí: Erik Lyócs - Slovakia hockey player

Talentovaný hokejista, na rozdíl od mnoha svých vrstevníků se navíc výborně učil. Snil o tom, že jednou bude hokejovou hvězdou. Budoucnost měl otevřenou.  Jeho sen se mu však nesplní. Čtrnáctiletý slovenský talent Erik Lyócs byl v neděli 16.5.2010 poblíž svého bydliště v Košicích nalezen v kaluži krve mrtev.


Smrt mladíka však zahaluje závoj nevyjasněných okolností. Mladý hokejista zahynul po pádu z okna, zda se tak však stalo z důvodu neopatrnosti či se jednalo o sebevraždu, není jasné.

Tragická událost se udála krátce poté, kdy se Erik pohádal se svým otcem. "Budu si to vyčítat do konce života. Nejradši bych vrátil čas a všechno změnil. Ale to nejde," řekl zdrcený otec mladého hokejisty Tibor Lyócsa.

Podle otce to mohla být právě vzájemná hádka, která přinutila jeho syna vyskočit z okna. Nevylučuje však ani jiné důvody. "Nevím, co se však mohlo stát. Ve škole měl samé jedničky a dařilo se mu i v hokeji," nechápe nešťastný Tibor Lyócs.

Že byl Erik velkým příslibem pro slovenský hokej, potvrzuje i jeho trenér Vladimír Šandrik. "Byl velice pracovitý a snaživý. Nic neošidil. Měl všechny předpoklady pro další sportovní růst," říká šokovaný trenér.

"Bylo vidět, že se každým rokem zlepšuje," doplňuje i jeho další trenér z mládežnických let Juraj Boldiš.

 Hádka mezi otcem a synem se údajně strhla kvůli propálenému koberci. "Erik sem přišel s partou kluků, když jsme nebyli doma. Nechtěl jsem, aby se s nimi stýkal. Asi se před nimi chtěl předvést a ukázat, že není žádný šprt. Syn mi však slíbil, že už se s nimi stýkat nebude," vysvětluje Tibor Lyócs.

"Možná jsem reagoval poněkud prudčeji. Utekl z domova a pak už nereagoval ani na telefon a tak jsem se ho vydal hledat. Jeho děda ho hledal po nákupních centrech, ale nenašli jsme ho. Asi po dvou hodinách k nám přišli policisté a řekli, co se stalo," dodává otec mrtvého chlapce.

"Věřím, že policie objasní, jak Erik ve skutečnosti zemřel," odmítá připustit možnost synovi sebevraždy Lyócs.

Mrtvé tělo Erika již bylo podrobeno bližšímu zkoumání a nebyla na něm zjištěna žádná zranění způsobená cizí osobou. Vyšetřovatel začal stíhání pro zločin zabití," uvedla košická policejní mluvčí.

Ze smrti chlapce jsou zdrceni i jeho spolužáci a učitele základní školy na Považskej ulici. "Nedokážeme se z toho vzpamatovat. Je to velmi těžké," obtížně hledají slova pedagogové. Na památku tragické smrti spolužáka jsou na Erikově lavici položené květiny a vedle chlapcovi fotografie hoří svíčka.


 
NOT WITHOUT SPORTS DAY - NOT DAY WITHOUT WORLD LIVE SCORE