world live score

NOT WITHOUT SPORTS DAY - NOT DAY WITHOUT WORLD LIVE SCORE

FORTUNA

  

RSS

RSS

Czech Republic

Řevnice Slavoj

official website

 

 

 

Club history:

Historická fakta kopané v Řevnicích:

Začátky kopané v Řevnicích spadají do roku 1922, kdy stavitel Sochor založil vlastní XI, hrálo se na oploceném hřiště „V třešňovce“, v místech dnešní pískovny za vodou, kam se diváci dostávali pomocí přívozu, neboť most ještě nebyl postaven. Hrálo se pouze přátelsky s pražskými celky a za domácí hráli pohostinně i budoucí profesionálové Jindra Šoltys z SK Slavia a Pinc z AFK Vršovice.

V letech 1929-30 začala kopaná pro malý zájem stagnovat, dřevěná ohrada byla prodána a hřiště se pomalu rušilo.

Tento nedobrý stav nebyl lhostejný místním nadšencům, ti v červenci roku 1931 založili Sportovní klub Řevnice. Zakládající členové byli : bratři Šmídové, Straka, Cmíral a Hrádek, který se stal prvním předsedou klubu. Mužstvo se přihlásilo do IV. třídy Podbrdské fotbalové župy (dále PŽF) a prvné utkání (s čestným výkopem populárního sportovního redaktora Laufra) se hrálo dne 2.srpna 1931 s Liteňským SK, vyhrálo se 2:1, prvou branku Řevnic vstřelil Bastl ze Srbska.

V té době se začalo hrát na novém oploceném hřiště – „U nádraží“ ( v místech dnešního podniku Stavby silnic a železnic). Mužstvo mělo dobrou výkonnost, každým rokem postupovalo o třídu výše a v létě r.1934 se hrála I.A třída PŽF. Pod novým předsedou klubu Šmídem tehdy hráli : ukrajinští studenti Harasimiv a Solověv, dále Novotný, Pipota, Nevrlý, Hořejší, Škarvada, Duchoslav, Eliášek, Hrdlička, velkou posilou byl Cvak, který přišel z Rakovníka.

V roce 1937 se třída neudržela, byl sestup do II.třídy a teprve v roce 1940 přišel návrat do I.A třídy již s novými hráči : Urbanem, Cihelkou, Kreisingrem, Poláčkem. V roce 1941 velká povodeň zničila hřiště, dřevěná ohrada odplavala, hrálo se v Letech a Dobřichovicích.

 

Fotbal Řevnice 2002

Přiznivci s hráči začali stavět nové hřiště „Na Šiberném“, které pro velkou náročnost nebylo dokončeno a začalo se po dohodě s p.Hazukou stavět hřiště „Za vodou“, které bylo otevřeno 19.září 1943. V té době se hrálo v nižších protektorátních třídách s místními odchovanci : Velebilem, Šmejkalem, Pomahačem, Hodanem, Svobodou, Šeflem, Jedličkou.

Opětný vzestup výkonnosti začal po osvobození v roce 1946, kdy se slavil postup do I.B třídy PŽF s novými hráči : bratry Pixovými a Naubertovými, Mrázem a Rausem, pod vedením předsedy Bárty. Následný rok 1947 se hrála opět I.A třída.

Pokles výkonnosti nastal v počátku 50.let, došlo i na změnu názvu oddílu na „SOKOL“, mužstvo se postupně doplňovalo, přišli hráči : Chrastil, Strejček, Matoušek, Šídlo, Kadeřábek, Veselý, Sazima, Štumpa, z dorostu pak Vanžura a Semanský.

Začátkem roku 1953 se měnil název oddílu na „DSO SLAVOJ“, v létě se vyhrála skupina Krajské soutěže a byl postup do Krajského přeboru, kde byli soupeři z Rakovníka, Hořovic, Berouna, Kladna, Slaného apod. O utkání byl značný zájem, návštěva 2000 diváků nebyl a zvláštností. Tato soutěž se hrála dva roky, pak následoval postupný pád, byly reorganizace soutěží, sestupová tendence vrcholila v létě roku 1958 bojem o záchranu v Okresním přeboru. Staří hráči odcházeli (Vanžura do Sparty, Hodan do Berouna) a tak v prvním mužstvu začínali hrát : Klimt st., Zuska (odešel do Berouna), Říha (odešel do Tatry Smíchov), Pernecký (odešel do Čelákovic), Nigrýn, Klouček a pomáhali pražští hráči Trnka, Novotný, Křemen.

Začátkem 60-tých let se začalo s výstavbou dnešního hřiště, bylo otevřeno v létě r.1962 a zde hrála v rámci okresu již nová generace hráčů : Urban ml. (odešel do Radotína), Tytlbach, Hrdlička, Marval, Vojta, Hájek, Kreisinger ml., Roztočil, Fridrich a ligový hráč Slávie Trubač, pod vedením předsedy J.Tytlbacha.

V roce 1967 byla navázána družba s mužstvem Empor Halle z NDR, která se rozšířila i na utkání mládeže a starých pánů. Výkonnost mužstva se postupně zvyšovala i příchodem a návratem hráčů, kteří hráli vyšší soutěže jinde (Pernecký, Zuska, Urban, Semanský, Šíma, Lerch), v roce 1972 se postoupilo do I.B třídy. S dalšími hráči Tůmou, Jiřím a Slávou Maštalířovými se dokonce v roce 1975 postoupilo na rok do I.A třídy. Odchodem starších hráčů výkonnost klesala, v roce 1977 se hrál opět Okresní přebor s novými hráči Novákem, Kadlečkem, Hořejším, bratry Kratochvílovými.

Značné škody klub utrpěl v důsledku velké povodně v létě roku 1981, přesto se podařilo novému předsedovi kopané Šťastnému mužstvo konsolidovat tak, že v roce 1982 reorganizací stanulo v I.A třídě s nově získanými hráči : Knotkem, Kurucem, Kocmanem, Opatrným, Bizíkem, Seidlem, Doušou, Bartákem (ligovým hráčem Slavie a Kladna), Vostárkem, Klimtem ml. Maštalířem Martinem. V té době se hrála velmi dobrá kopaná, o čemž svědčí 2x umístění na druhém místě I.A třídy, když k postupu do Krajského přeboru chyběl bod. V roce 1987 se opět hrál Okresní přebor, v období 1993-96 dokonce III.třída. V té době hráli : Smrčka, Juklík, Lohnicý, Soukal, Koranda, Krtek, Lerch ml., předsedou byl Tytlbach Miroslav.

Koncem 80.let se v Řevnicích hrála dívčí kopaná na úrovni I. a II.ligy V roce 1997 mužstvo postoupilo do Okresního přeboru Praha – západ a hrálo vždy na předních místech tabulky, v létě 2002 se slavil postup do I.B třídy Středočeského kraje za vydatné pomoci předsedy a sponzora klubu Pavla Dragouna. Zde již hráli další noví hráči : bratři Klempererové, Vacek, Roubíček, Pačes, Zuska ml., Samec, Strejčkové Pavel a Ondra, Urban nejmladší, Mojžíš, Purkrábek, Tajchman, Bouška, Šejnoha, Stiblík, nestárnoucí Klimt ml., trenér Klouček.

Tragédie pro klub nastala v srpnu 2002, když velká voda zničila hřiště, takže se hrálo rok na Břevnově.

V I.B třídě se dařilo, nejprve bylo třetí místo, v létě roku 2004 se dokonce jásalo z postupu do I.A třídy. V té době mužstvu pomohli z nových hráčů : Petřina, Bouška, Šejnoha, Tůma Jan a Martin, Swider, Reka, Rak, Tlášek.

V těžké soutěži I.A třídě se moc nedařilo, v létě 2005 se mužstvo zachránilo o jeden bod (mělo 32), v té době z nových hráčů hráli Janeček a Šídlo, následující ročník se zachránilo při čtyřech sestupujících až vzájemnou bilancí s Loděnicemi s 29 body. V těchto letech byl předsedou oddílu Mirek Kratochvíl, který měl k dispozici z nových hráčů : Petráka, Rajtmajera, Brycha, Elsnera, Jůnu, Šimka, Jindru, Noska, Pitauera, Škardu, Krause, trenér Klouček skončil, novým byl Soukal, kterého později střídal Víťa Mojžíš. Pozastavená materiální a finanční pomoc P.Dragouna byla až příliš znát. Naštěstí se v květnu 2006 do klubu vrátil.

Mužstvo se v I.A třídě již zabydlovalo, v sezóně 2006-07 skončilo na dobrém 8.místě s 39 body s novými hráči : Bezpalcem, Proboštem, Zavadilem, Bastlem, Vyternou, Rosenkranzem, opět s Bouškou, J. a M. Chaloupkou, Mikyškou, Hulešem, Sochou, Koštialikem. Na podzim 2006 byl renér Veniger, kterého střídal Bezpalec.

 

 


 

 
NOT WITHOUT SPORTS DAY - NOT DAY WITHOUT WORLD LIVE SCORE